وبلاگ ما

وبلاگ ما

مدیریت خانواده و ازدواج خبر داد:

ازدواج 20 نفر در سامانه همرسان رقم خورد

سامانه همسان گزینی همرسان در چهار ماه گذشته، موفق به پیوند 20 جوان دانشجو در سراسر کشور شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام مصطفی فرح بخش با اشاره به اینکه بهترین سن ازدواج، دوران شور و نشاط جوانی است و بسیاری از جوانان در سن 18 تا 23 سالگی در دوران تحصیل در دانشگاه ها هستند، گفت: در نگاه اول همزمانی تحصیل و ازدواج سخت است ولی مدیریت آن توسط جوانان با راهنمایی مشاوران می تواند زمینه ی رشد و تعالی همه جانبه را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه بر طرف شدن نیاز‌های جنسی- عاطفی از راه حلال به ادامه‌ی تحصیل با تمرکز بالا و قوت بیشتر کمک می‌کند، بیان کرد: احساس لذت و کامیابی حلال باعث افزایش موفقیت و پیشرفت علمی و مانع از انحرافات اخلاقی در جوانان می شود. مسئول مرکز همسان گزینی همرسان تصریح کرد: همسرانی که درک متقابلی از شرایط تحصیلی، فرهنگی و اقتصادی هم دارند، برای آینده و شیوه زندگی مشترک خود، بهتر هدف گذاری و برنامه‌‌ریزی می‌کنند.

وی اظهار داشت: در این راستا مرکز همرسان از آذر سال گذشته در چارچوب فرهنگ اصیل خانواده‌ی ایرانی- اسلامی فعالیت خود را در دانشگاه های کشور با راه‌اندازی سامانه‌ی هوشمند با محوریت واسط ازدواج و مشاور آغاز کرد.

رئیس اداره آموزش و مشاوره مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: تاکنون بیش از 8 هزار متقاضی ازدواج در این سامانه ثبت نام کردند و توسط کارشناسان آموزش دیده مراکز همرسان دانشگاه ها در مرحله راستی آزمایی هستند.

حجت الاسلام فرح بخش افزود: تاکنون بیش از 250 وساطت ازدواج و جلسه آشنایی در سطح کشور برگزار شده و 20 نفر از متقاضیان به مرحله ی ازدواج رسیدند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشن ازدواج همرسانی ادامه داد به زودی برای زوج های دانشجو و متقاضیانی که از سامانه همرسان مراحل ازدواج را پیمودند، جشن ازدواج برگزار می شود.

مسئول مرکز همرسان در پایان یادآور شد: سفر به مشهد مقدس در قالب کاروان های همسفر تا بهشت، کمک جهیزیه، تسهیلات خرید کالا، تسهیلات خیرین، اردوی هم مسیر زندگی و غیره از خدمات در نظر گرفته برای ازدواج های همرسانی است.

گفتنی است، مسئولان دانشگاه هایی که علاقمند به فعالسازی دفاتر همرسان در سطح دانشگاه هستند، می توانند با معرفی واسط های ازدواج و مشاوران قبل از ازدواج و فراهم سازی فضای فیزیکی جهت تاسیس مرکز همرسان و امضای پیمان محرمانگی اطلاعات متقاضیان به سامانه همرسان در دانشگاه خود دسترسی داشته باشند.

نظرات

ارسال نظر
برای ارسال نظر ابتدا باید عضو سایت شوید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد سایت شوید در غیر این صورت اینجا را کلیک کنید